Dilemmában a digitalizáció? A Social Dilemma nyomába eredünk
IVSZ DIGITALK Podcast
(S02E07)
Év elején azt mondtuk, hogy In Digital We Trust. Azóta sok víz lefolyt a Dunán: a Big Tech cégek kongresszusi meghallgatása, kontaktuskutató appokat övező kérdések, és a nemrég megjelent Social Dilemma c. dokumentumfilm. A technológiában, online terekben rejlő lehetőségek a függőség és a polarizálódás kockázatának árnyékában tűnnek fel. A legújabb podcast adásunk arra vállalkozik, hogy új fényt vessen erre a hihetetlenül sok tényezős, bonyolult egyenletre, illetve hogy segítsen színárnyalatokban látni egy sok indulatot kiváltó, sokszor fekete-fehéren megjelenő témában.

Mit jelent a társas dilemma a befektetőnek, a viselkedésváltoztatás-kutatónak és a mesterséges intelligencia szakértőnek? Milyen üzleti, tervezési és stratégiai dilemmákat von magával az, ha a jelen kihívásaira és a jövő lehetséges forgatókönyveire tekintünk? Társadalmi felelősségünk tudatában hogyan szálazzuk szét a digitalizáció melléktermékeit és az ipar hatásait? Mit kezdjünk ezekkel a melléktermékekkel, és hogyan nézhetne ki a technológia előnyei és hátrányai között kialakuló új, jövőbemutató egyensúly?
Nincsen digitális gazdaság digitális társadalom nélkül. Fontos, hogy az innováció és a digitális szolgáltatások az emberek, a társadalom hosszú távú igényeit szolgálja. Az IVSZ évek óta szem előtt tartja ezt a fajta felelősségvállalást, eseményeinken és tartalmainkban rendszeresen foglalkozunk etikai és digitális bizalmi kérdésekkel. Emellett pedig ebben a témában nyújt segítséget az IVSZ közreműködésével megvalósuló HubIT projekt, amelynek célja, hogy az érintett szervezetek figyelmét felhívja társadalmilag felelős innováció megközelítésre. Mostani adásunk a HubIT támogatásával valósult meg.
Hallgassatok ránk!
Pistyur Veronika, a Bridge Budapest non-profit szervezet vezetője ás társalapítója, csapatával egy tudatosabb, felelősségteljesebb hazai vállalati kultúra kialakításán dolgozik. Emellett pedig az Oktogon Ventures partnereként és társalapítójaként, illetve Startup Hungary tagjaként a hazai startup-sikerek kibontakoztatása a célja.

Dr. Szászi Barnabás egy interdiszciplináris viselkedésváltoztatás kutató csapatot vezet az ELTE-n, valamint ezzel párhuzamosan több állami intézménynél, NGO-nál és nemzetközi cégnél dolgozik viselkedésváltoztató projekteken. Korábban, közgazdász és pszichológus diplomát is szerzett majd a döntéskutatásból PhD-zott, miközben kutatott a Columbia, Oklahoma és a Priceton Egyetemeken is.

Szirtes Gábor jelenleg az OTT-One Nyrt. Mesterséges Intelligencia üzletág kutatási igazgatója. Korábban az Egyesült Államokban (UCSF, Columbia), Németországban (Tübingen) és itthon az ELTE-n foglalkozott különböző agyi funkciók – látás, emlékezet, navigáció – számítógépes modellezésével. 2012 óta pedig mesterséges intelligenciára épülő üzleti megoldásokat készít különböző iparágakban aktív partnerek számára.

Az IVSZ podcast sorozata szakértői, ugyanakkor szórakoztató beszélgetések formájában mutatja be és teszi érthetővé a digitális gazdaság legfontosabb mozzanatait. A műsor a technológiára, az üzletre, az innovációra és ezek változatos kapcsolatrendszerére koncentrál, de eközben kifejezetten nem IT területekkel és témákkal is foglalkozik.
Rendszeresen jelentkezünk távolról rögzített adásokkal és továbbra is minden podcast epizódhoz a téma vezető szakértőit, valamint olyan cégvezetőket hívunk meg, akik valóban közelről látják, hogy az adott témákban mi és hogyan történik körülöttünk.
Hallgassatok ránk!
Kapcsolódó
Ezek is érdekelhetnek

Megalakult az IVSZ Felhő munkacsoportja
2025. április 15-én megalakult az IVSZ Felhő munkacsoportja, melynek első ülésén a résztvevők megismerkedhettek a munkacsoport céljaival és működési keretével.

Az IT piac jövője – ahogy a piacformáló partnerek látják
Hogyan alakul az IT-piac, milyen trendekre érdemes most figyelni, és hol vannak a legnagyobb lehetőségek a kkv-k számára?