Miben tudja segíteni a KKV-k munkáját az IVSZ?
Az IVSZ KKV tagozata az október végén megtartott találkozójukon arra kereste a választ, hogy milyen területeken és hogyan tudná a Szövetség segíteni a munkájukat.
Vicze Gábor, az IVSZ KKV tagozatának vezetője összefoglalta, hogy mik is azok a kihívások, amik érinthetnek egy céget. Ezek:
- a külpiacra lépés,
- az üzlet generálás,
- a cég növekedésének támogatása,
- a technológiai változás,
- a források,
- a csapat menedzsment,
- a munkaerő felvétel, valamint
- a munkaerő megtartás.
A résztvevők elmondása szerint az elsődleges gond a munkaerő felvétellel, megtartással van, ami befolyásolja a cég növekedését és azt is, hogy megpróbálhassák a külpiacra lépést. Véleményük szerint a munkaerőnek nem csak a mennyiségével, hanem sajnos a minőségével is vannak gondok. A másik probléma a forrásokkal van, ahol az tapasztalható, hogy nincs megfelelő számú pályázat a kisebb cégek számára, valamint annyira lassú az elbírálás menete, hogy mire meg van az eredmény a pályázatban feltüntetett eszközök, technológiák már kifutnak vagy elavulnak. A külpiacra lépés is kihívást jelent egy-egy cégnek, akik szerint egy tudásmegosztó platform erre jó megoldás lehetne.
A kihívásokra az IVSZ-nek már most is vannak válaszai, melyek akár bővíthetőek is a tagság által jónak látott eszközökkel, megoldásokkal. Első körben a következő megoldásokat tudjuk felsorakoztatni:
- Peer learning támogatás
- KKV-multinacionális cégek közötti kapcsolatok építése
- Motivációs előadások
- Iparági képzés támogatás
A megoldások közé tartozik két honlap is. Az egyik az https://ivsz.hu/palyazati-tudastar/ , ahol az IVSZ próbálja összeszedni az iparágat érintő aktuális és tervezett pályázatokat. A másik weboldal a https://digitalismegoldasok.hu/, ahol a cégeket próbáljuk segíteni abban, hogy megtalálják a számukra szükséges eszközöket, szakértőket, szolgáltatásokat, valamint itt több esettanulmányt is olvashatnak az érdeklődők.
A résztvevők elmondása szerint a motivációs, tudásmegosztó előadásokon, workshopokon számukra hasznos információk hangozhatnának el, így támogatják ezek létrehozását, szervezését. A cégek pár ötletet is megosztottak, hogy milyen témák is lennének jók, ha feldolgozásra kerülnének. Ilyen téma volt:
- A már külföldön tevékenykedő cégek tudásmegosztása arról, hogy hogyan jutottak ki, milyen nehézségeik voltak, mik a tapasztalatok
- Hogyan tegyenek össze egy piacra lépési stratégiát
- Csapat menedzsment fejlesztése
Fehér Sándor tagi menedzser a továbbiakban megosztotta, hogy milyen források állnak rendelkezésére a cégeknek, ezeket a már korábban említett pályázati tudástár oldalán tudják megtekinteni.
Kapcsolódó
Ezek is érdekelhetnek
Búcsúzunk Dr. Szenes Katalintól
Nehéz szívvel értesítünk titeket, hogy elhunyt Dr. Szenes Katalin, az Óbudai Egyetem címzetes egyetemi docense, az Alkalmazott Informatikai és Alkalmazott Matematikai Doktori Iskola oktatója, az...