IVSZ.hu / Projektek / GINOP-5.3.5 projektek / 50 feletti munkavállalók zökkenőmentes foglalkoztatási és ágazati mobilitásának elősegítése az IT szektorban
50 feletti munkavállalók zökkenőmentes foglalkoztatási és ágazati mobilitásának elősegítése az IT szektorban
A projekt célja a társadalmi és munkaerő-piaci szerepvállalás erősítése, képviseleti erő növelése, a képviselt munkavállalók és munkáltatók munkaerő-piaci alkalmazkodóképességének fejlesztése, társadalmi felelősségvállalás erősítése. A projekt újfajta humán-erőforrásmenedzsment eszközrendszerek alkalmazásával az idősebb korosztályok fejlesztését, munkaerőpiacon való tartását kívánja elérni.
A projekt címe: 50 feletti munkavállalók zökkenőmentes foglalkoztatási és ágazati mobilitásának elősegítése az IT szektorban
A kedvezményezett neve: Informatikai, Távközlési és Elektronikai Vállalkozások Szövetsége
A szerződött támogatás összege: 49 980 470 Ft
A támogatás mértéke (%-ban): 100%
Projekt azonosító száma: GINOP-5.3.5-18-2019-00144
A projekt tervezett befejezési dátuma: 2021. 09. 30.
A cél elérése érdekében a projektben felmérések elvégzésére és szakmai, módszertani fejlesztésekre kerül sor, annak megállapítására, hogy mely ICT munkakörökben releváns az 50+ éves korosztály alkalmazása. Felmérésre kerül, hogy milyen mértékben nyitott a szektor a munkaerőhiány pótlására oly módon, hogy más szektorokból, vagy az ICT szektor kevésbé IT intenzív munkaköreiből 50 év feletti munkavállalók kerülnek átirányításra. Szakmai, módszertani fejlesztések történnek a más iparágak küldő potenciáljának felmérése, illetve a bevont munkavállalók ismereteinek bővítése, alkalmazkodóképességének növelése, motivációs skilljeik fejlesztése kapcsán, annak érdekében, hogy az ágazatban tapasztalható munkaerőhiányt mérsékelni lehessen.
A kidolgozott megoldási javaslat gyakorlati alkalmazása érdekében kísérleti (pilot) projekt megvalósítására is sor kerül a célcsoport (a munkaerő-piacon jelentős munkatapasztalattal bíró, idősödő munkavállalók) bevonásával.
A pilot projekt tapasztalatait is felhasználva ágazati szintű hatásmechanizmusokhoz hozzájárulni képes szolgáltatási protokollok kerülnek kialakításra és disszeminálásra az ágazat munkaerő-piaci szereplői részére. Ezeket a projektelemeket az IVSZ szervezeti kapacitásainak fejlesztése kíséri, annak érdekében, hogy a szervezetmunkaerő-piaci szerepvállalása erősödni tudjon, az ágazat munkaerő-piaci szereplőinek hatékonyabb támogatása érdekében.
A projekt megvalósult eredménytermékei:
- Az összegző kutatási jelentést, ami a projekt első szakasza során valósult meg, itt találja (Foglalkoztatási, munkaerőpiaci, munkaügyi témájú tanulmányok, hatásvizsgálatok, elemző tanulmányok készítése)
- A második teljesítési szakasz során 5db IT cég részleges HR átvilágítása történt meg
- A projekt harmadik fázisában készült el a desk research kutatás (Adatgyűjtés és adatfeldolgozás)
- A 4. fázis során a munkaerőpiaci kihívás kezelését célzó megoldási javaslat, módszertan kidolgozása került megvalósításra:
- Megszűnő feladatkörökből az átjárás módjának meghatározása az ICT szektorban
- Támogató módszertan az alkalmazkodóképesség növelésére az ICT szektorban
- A motivációs skillek felmérése és a kapcsolódó fejlesztő módszertan
- Támogató módszertan a munkavállaló fejlesztésére
- Learning and Development/Képzés Fejlesztés módszertan
Hire Responsibly néven munkaerőpiaci konferenciát szerveztünk a projekt keretében, amiről beszámoló itt érhető el.
A projekt egészéről szóló beszámolók itt érhetők el.
További beszámolók a projektről ezeken az oldalakon jelentek meg:
Innoskart Klaszter
Észak-Magyarországi Informatikai Klaszter
Ipartestületek Országos Szövetsége