IVSZ DIGITALK Podcast: A Nagy Testvér és a kontaktuskutatás
(S01E08)
A DIGITALK podcast nyolcadik kiadásában egy olyan témát feszegettünk, ami koronavírus ellen folytatott harc egyik legfontosabb, legizgalmasabb kérdése. A digitális kontaktuskutatás fogalma az elmúlt hetekben rengeteg kérdést, kételyt és problémát vetett fel, amit három szakértő vendég közreműködésével beszéltünk át.
A beszélgetés résztvevői:
- Horváth Katalin (CMS Budapest)
- Bárd Imre (London School of Economics)
- Werderits Krisztián (Virinnox)
- moderátor: Horváth Balázs (IVSZ)
A beszélgetés nem várt apropóját az adta, hogy a felvétel előtt egy nappal jelentette be a kormány annak a „hivatalos” kontaktuskutató alkalmazásnak a megjelenését, aminek a tömeges használatával nyomon követhető, hogy a felhasználó hol járt és kivel volt érintkezésben. A három szakértőnk jogi (Horváth Katalin a CMS Budapest technológiai ügyvédje), társadalomtudományi (Bárd Imre, a London School of Economics kutatója), illetve technológiai, fejlesztői (Werderits Krisztián, társalapító és CTO, Virinnox) szempontból járta körben, hogy mi kell ahhoz, hogy egy ilyen alkalmazás működjön, illetve milyen alternatív megoldások és technológiák segíthetik még ezt a célt.
A podcastról itt olvashatsz részletesebben.
Kapcsolódó
Ezek is érdekelhetnek

DIGITALK – Dr. Sárhegyi István, 4iG Űr és Védelmi Technológiák Zrt.
Miért fontos az űrtechnológia a jövő számára? Hogyan alakítja át az iparág az innovációról és a globális együttműködésről alkotott elképzeléseinket?

DIGITALK – Az egyszeri gyártulajdonos esete a szimulációval
A vállalati digitalizációt talán a gyakorlati példák, történetek mentén lehet legjobban megismerni. Ezekből derülnek ki azok a motivációk, ellenállások, elakadások, amelyek ezeket a folyamatokat a ...