Rendezvény beszámoló

A tavalyi év, ahogy az egész világ, úgy az IVSZ számára is egy merőben más terepet, kihívásokat és egyben új lehetőségeket hozott. Néhány hét alatt online formára transzformáltuk működésünket, kampányainkat és így ebben a szokatlan évben is számos eseményt szerveztünk. A SMART élete során elsőként online formában valósult meg, a még 2019 végén elindult podcast sorozatunk is a virtuális térbe költözött, a meetupok pedig webinar formában éltek tovább. Vinnai Balázs személyében új elnöke lett az IVSZ-nek, ősszel pedig a MENTA konferenciát is sikerrel, immáron offline formában valósítottuk meg.

DIGITALK sorozat (meetup, podcast, webinar)

A márciusig tartó időszakban három DIGITALK meetupot hoztunk tető alá, ahol olyan témákról beszéltünk, mint a robotok alkalmazása és az automatizációs folyamatok, a digitális szakemberhiányra kínált alternatív toborzási lehetőségek, valamint a blockchain mögött lévő technológia és az abban rejlő üzleti lehetőségek.

 

Ezt követően, igazodva a megváltozott körülményekre, gyorsan és sikeresen álltunk át az online rendezvényszervezésre: az év további részében négy webinart szerveztünk. Emellett új tudásátadási formaként DIGITALK podcast néven podcast sorozatot is indítottunk, így 2020 folyamán 24 adással népszerűsítettük a digitalizációs témákat. Adásainkban rendszerint egy digitalizáció szempontjából releváns és aktuális témát járunk körbe, különböző tudományterületek szakértőinek segítségével, így szó volt többek között az eSport világáról, a digitális reinkarnáció lehetőségéről, vagy a harmadik feles sütik fogyaszthatóságáról és helyzetéről.

 

SMART Online – In Digital We Trust.

SMART 2020

2020-ban először valósítottuk meg teljesen online módon a SMART konferenciát. A három napos esemény, melynek központi témája a digitális bizalom volt, iparági benchmarkként vonult be a köztudatba. Ezt az eredményt a számok is megerősítik, mivel 1200 regisztráció érkezett, az eseményeket és előadásokat pedig folyamatosan, közel 400-an követték a konferencia folyamán.

Az elmúlt évben a legnagyobb kihívást az emberi kapcsolatok és a networking lehetőségének online térbe szervezése és adaptálása jelentette, ezért a SMART három lehetőséget is kínált az interakcióra. A SMART Meetup az előadókkal történő beszélgetést tette lehetővé az előadással párhuzamosan, hat alkalommal a konferencia ideje alatt. SMART Conversations néven pedig egy adott tematika mellett biztosítottunk lehetőséget az előadókkal történő kommunikációra. Maga a SMART számunkra 2020-ban bizonyította, hogy a digitalizációhoz való hozzáállás és maga az eszme is végérvényesen beérett.

 


Közgyűlés – új elnök az IVSZ élén

 

A 2020-as év azért is kiemelt fontosságú volt, mert új elnököt köszönthettünk az IVSZ élén, valamint sor került a tagozatvezetők és általános elnökségi tagok választására is. Az elnökségben több mint egy évtizede részt vevő Vinnai Balázst választotta az IVSZ elnökévé a közgyűlés, aki a pozíciót 10 éven át betöltő Laufer Tamást váltotta a szervezetben. Laufer Tamás számára a közgyűlés tiszteletbeli elnöki pozíciót szavazott meg.

Vinnai Balázs céljai között szerepel a KKV-k és a startupok képviselete, a kormányzattal való hatékonyabb együttműködés kialakítása az IKT szektor fejlesztésének területén, a határon túli piacszerzési esélyeinek javítása, valamint a jelentősebb, összgazdasági érdekeket képviselő infrastrukturális fejlesztések és projektek felkarolása. Sor került a távközlési és informatikai tagozatvezetők megválasztására is, a két pozícióban Dr. Pete Gábornak (Vodafone Magyarország Zrt.) és Vityi Péternek (Kürt Akadémia Kft.) szavazott bizalmat a közgyűlés. Ezen felül Deliága Ákost (Talk-A-Bot), Fazekas Barbarát (METU), Mátrai Gábort (KGM-Invest Kft.) és Nieder Jenőt (PortfoLion Zrt.) választotta általános elnökségi tagjának a szervezet.

 


MENTA Warmup

IVSZ MENTA 2020 Warmup: Jelen a jövő munkaerőpiaca!

Az elmúlt időszak munkaerőpiaci tapasztalatai és kihívásai érvényesültek a MENTA Warmup: „Jelen a jövő munkaerőpiaca!” című társrendezvényen. A konferencia egyik üzenete, hogy a válságból való kilábalás egyik legfontosabb tényezője maga az ember. A kérdés az, hogy képesek vagyunk-e a megújulásra és rendelkezünk-e a kellő rugalmassággal egyéni és szervezeti szinten egyaránt. Az előadásokat követő workshop több mint 20 résztvevővel valósult meg.

A rendezvényt Kudari Nóra, az IVSZ projektvezetője nyitotta meg, majd összefoglalta a kísérőeseménynek apropót adó, „Az információ, kommunikáció nemzetgazdasági ág munkaerő-piaci tünettérképe” elnevezésű projekt céljait és tanulságait. Majd Vityi Pétertől az IVSZ alelnökétől, Szirtes Hajnalka szervezetpszichológustól és Deliága Ákostól, a Talk-A-Bot alapítójától tanulhatták meg a résztvevők, hogy a vezetők reakciója egy válságban felelősség is. Az előadásokat követő workshop során a résztvevők betekintést nyerhettetek a vállalati működési modellek tapasztalataiba és megtudhatták, hogyan élte meg egy startup a pandémia időszakát.

 


MENTA 2020 – jelen a jövő!

IVSZ MENTA 2020

A 2020-as MENTA szervezése során a nagy kihívást az jelentette, hogy miként teremtjük meg a közönségnek a biztonságos, megnyugtató környezetet a konferenciázásához. Mindezt telepített, testhőmérséklet mérő kapuval, maszkviseléssel, ritkított széksorokkal és a szabályoknak megfelelve, kötelező maszkviseléssel oldottuk meg. A visszajelzések alapján mindez nem nyomta rá a bélyegét a rendezvényre és nagy sikerrel zárult a Siófokon megtartott MENTA.

A konferencia során olyan hangsúlyos témákkal foglalkoztunk, amelyek segíthetnek a bizonytalan jelen és a még bizonytalanabb jövő megfejtésében. Fontos kérdés volt, hogy hogyan kondicionálja egy vezető a hozzáállását és milyen módszerekre támaszkodhat, amikor valódi változást szeretne elérni a cégében. A konferencia során 61 előadó osztotta meg tapasztalatait, 34 előadás keretein belül. Ezen kívül a résztvevők 6 kerekasztal beszélgetéshez is csatlakozhattak.

Megmutattuk a digitális világot mozgató globális folyamatokat, a szervezetet közvetlenül érintő makro tényezőket és felhívtuk a figyelmet a nagy átívelő folyamatok egyéni szintre való lecsapódására is.

 


DATARENA Online – jövőbiztos IT a felhőben

DATARENA 2020

A koronavírus járvány következtében először rendeztük meg a DATARENA konferenciát online formában. Az esemény során 8 előadó, 7 előadásban informálta azokat, akik a felhő valódi természetéről, a szervertechnológiák legforróbb trendjeiről, a technikai adósságokról, vagy a digitális felpörgésről szerettek volna bővebb információkat kapni.

A 2020-ban negyedik alkalommal, az Adatközpont és Felhő munkacsoport által megrendezett DATARENA konferencián 71 fő és 58 tagcég vett részt. A „Jövőbiztos IT nyomában” alcímmel megrendezett eseményen olyan előadók szólaltak meg, mint Megyesi Péter, a LeanNet társalapítója, aki arról győzte meg a nézőket, hogy a felhő nem csak egyszerűen más valaki szervere, hanem annál sokkal több. Tuska Enikő, (Axico Kft.), aki azokról a kihívásokról beszélt, amelyek a gyártókat, illetve üzemeltetőket folyamatos termékfejlesztésre kényszerítik. A technológiai adósság fogalmáról Kollár László tájékoztatta a hallgatóságot, Kindelmann Balázs, a Talk-A-Bot operációs vezetője pedig segített megértetni, hogy milyen infrastrukturális nehézségekkel, és döntési helyzetekkel kell szembenéznie egy fejlődő startupnak.