Villámváltás a digitális (táv)oktatásra
IVSZ DIGITALK Podcast
(S01E04)
Az IVSZ podcast sorozatának negyedik részében oktatási szakértőkkel, gyakorló tanárokkal, a digitális oktatást kívülről-belülről ismerő szakemberekkel beszélgettünk arról a kihívásról és új helyzetről, amivel az iskolák, a tanárok, és a diákok szembesülnek. A beszélgetést Horváth Ádám (állandó szakértő, DJP) moderálta, a kérdésekre pedig Váczi Dorka (ujpedagogia.hu, Vodafone Magyarország Alapítvány), Prievara Tibor (TanárBlog), illetve Reményi Zoltán (HTTP Alapítvány) válaszolt.
Az IVSZ, a digitális gazdaság szövetségeként minden kommunikációs csatornáján és felületén arra törekszik, hogy minél több hasznos információt, összefüggést, adatot adjon át a digitalizációs és az innovációs ökoszisztémáról. Hogy az eddigieknél is fókuszáltabban, illetve elmélyültebben dolgozhassunk fel egy-egy témát, DIGITALK név alatt podcast sorozatot indítottunk, aminek első részét a koronavírus-járványnak szenteltük, a második a digitális bizalom témakörét járta körbe, a harmadik pedig arról szólt, hogy mit és mennyit ér a gazdaság, ha digitális.
Az IVSZ podcast sorozata szakértői, ugyanakkor szórakoztató beszélgetések formájában mutatja be és teszi érthetővé a digitális gazdaság legfontosabb mozzanatait. A műsor a technológiára, az üzletre, az innovációra és ezek változatos kapcsolatrendszerére koncentrál, de e közben kifejezetten nem IT területekkel és témákkal is foglalkozik.
A negyedik epizód két dolog miatt is különleges: ez az első, amit a koronavírus-járvány helyzet sűrűjében vettünk fel és ez az első, ami nem személyesen, hanem távolról, online rögzítettünk. A téma ezúttal a szinte mindenkit érintő oktatás helyzete, hiszen a koronavírus erőszakosan és hirtelen „tenyerelt bele” sok olyan folyamatba, ami már soha nem lesz olyan, mint előtte Az oktatás az egyik legérzékenyebb, ugyanakkor legérdekesebb terepe a jelenlegi változásoknak, nincs, nem volt idő mérlegelni, a szereplőknek azonnal kellett valamerre lépniük, valamilyen megoldást találniuk.
A podcast adással arra vállalkozunk, hogy több oldalról is megnézzük, értékeljük az eddigi történéseket, de legfőképp azt, hogy ez a kényszerű helyzet mire lehet jó a jövőben, lehet-e a jelenleg távoktatásból bármit átmenteni a „békeidőkre”, ha igen, ahhoz hogyan lehet, vagy kell hozzányúlni és főleg, hogy fogjuk hívni? Ki, milyen tapasztalattal bír az eddigieket tekintve és mindezt hogyan tervezi beépíteni akkor, ha újra járhatnak a diákok iskolába.
A következő hetekben rendszeresen jelentkezünk frissen és távolról rögzített adásokkal is: lesz szó a távmunkáról, a minőségi informatikusokról, illetve azok hiányáról, valamint a pénzügyi területtel is foglalkozunk a PSD2-vel az azonnali fizetési rendszer kapcsán. Minden podcast epizódhoz a téma vezető szakértőit, valamint olyan cégvezetőket hívunk meg, akik valóban közelről látják, hogy az adott témákban mi és hogyan történik körülöttünk.
Hallgassatok ránk!
Kapcsolódó
Ezek is érdekelhetnek
Digitális Állampolgárság Exkluzív tájékoztató IVSZ tagok részére
Kiemelt figyelmet fordítunk arra, hogy tagjaink naprakész információkat kapjanak a pályázati lehetőségekről és a legújabb technológiai fejlesztésekről.