Szellemi vagyon a palackban
A DIGITALK idei utolsó előtti adásához ért, ami egy élő webinar podcast formátumban való feldolgozása. Az adásban életszerű példákkal, a szellemi vagyon védelmével aktívan foglalkozó cégek segítségével hoztuk közelebb a védjegyoltalommal összefüggő legfontosabb kérdéseket.
A hazai vállalkozások sajnos nem tulajdonítanak kellő jelentőséget a szellemivagyon-védelemnek és menedzsmentnek. Pedig a termékek és szolgáltatások kialakításával párhuzamosan óriási jelentősége van azoknak a védjegy és szabadalom bejegyzéseknek, amelyek a későbbiekben biztosítják a vállalkozás védelmét.
Többek között ezért is hívtunk meg olyan cégeket adásunkba, akik IVSZ tagként elöl járnak a nevük, logójuk, vagy bármilyen egyéb céges megjelenésük levédésében, és teszik mindezt tudatosan, tervezetten. Az Opten Kft. és a Dataxo Group Zrt. vezetői (Gajdos Barna és Poór Károly) olyan példákat, történeteket osztottak meg a hallgatókkal, amelyekből kiderült, hogy a szellemi vagyon védelme nem bonyolult, nem drága, amikor azonban szükség van azok aktivizálására, hatalmas segítséget, de főleg biztonságot ad a céges működésben.
Műsorunk harmadik megszólalója (Dr. Legeza Dénes, az Európai Unió Szellemi Tulajdoni Hivatalának nemzeti szakértője) a hazai viszonyokba adott betekintést, felhívta a figyelmet a szellemi vagyon védelmére igénybe vehető uniós és egyéb pályázatokra, illetve tisztázott olyan kérdéseket, amelyekkel még egyértelműbbé vált, hogy egy hazai kkv mit tehet és hova fordulhat, ha a témában segítségre, szakértelemre van szüksége.
Amennyiben további információra lenne szükséged a témában, akkor látogasd meg az SZTNH weboldalát.
Kapcsolódó
Ezek is érdekelhetnek
Búcsúzunk Dr. Szenes Katalintól
Nehéz szívvel értesítünk titeket, hogy elhunyt Dr. Szenes Katalin, az Óbudai Egyetem címzetes egyetemi docense, az Alkalmazott Informatikai és Alkalmazott Matematikai Doktori Iskola oktatója, az...