Projekt beszámoló

Modern Mintaüzem Program – GINOP 1.1.3 

ipar 4.0 GINOP - 3.1.1.

2017 májusában indult el a strukturális forrásokból megvalósuló GINOP 1.1.3 kiemelt projekt, amelyet az IVSZ és az IFKA közösen valósított meg. A projekt első szakaszában az IVSZ elsődleges fókusza a feldolgozóipari kkv-k digitális transzformációjának elősegítése volt, az Ipar 4.0 fejlesztési potenciál felmérése, fejlesztési koncepció elkészítése és a legígéretesebb tervek részletes kidolgozása által. 

A második szakasz feladatai az általános vállalkozásfejlesztési, valamint technológiaváltó felkészítéshez kapcsolódó technológiai háttértámogatásra és az első szakaszban elindított stratégiai tervezési feladatok utánkövetésére vonatkoztak. 2021-ben további 32 részletes fejlesztési tervet (RFT) készítettünk el, és egy az iparág egészét érintő megoldáskatalógust (digitalismegoldasok.hu) tettünk elérhetővé. 

2022 kiemelt eredményei: 

A projekt első szakaszában indult el a Modern Gyárak Éjszakája, ami minden évben többszáz látogatót mozdított meg. Ennek sikerén felbuzdulva más európai szervezetetekkel összefogva szerveztük meg ennek egy több uniós országot is felölelő online verzióját.  

Felmértük és elemeztük a regisztrált kkv-k körében, hogy milyen tanácsadási igényeik vannak, és mennyit áldoznának ennek igénybe vételére. 

2023-as feladataink: 

A projekt tervezett befejezéséig (2023. június 13.) az IVSZ első sorban hatásvizsgálati feladatokat lát el. A résztvevő kkv-k, a mintaüzemek és az RFT-vel rendelkező vállalkozások tapasztalatait is vizsgálja és dokumentálja. 

 


 

Programozd a jövőd projekt – GINOP 3.1.1

A “Programozd a jövőd” projekt célja, hogy a nemzetgazdasági szempontból egyre jelentősebb informatikai ágazatban a következő években minél több diplomás fiatal kezdje meg pályafutását. A projektben az IVSZ az indulása óta részt vesz. 

A projekt I. pillérje keretében olyan kutatások, felmérések, adatgyűjtések valósultak meg, amelyek lehetővé teszik az informatikai munkaerőpiaci igények feltérképezését és a nemzetközi és hazai gyakorlatok feltárásán keresztül beavatkozások tervezését. A kutatási eredmények a munkáltatók, munkavállalók, illetve a képzési oldal szereplőinek körében felvett adatokra alapoznak. A kevert módszertannal készült felméréseknek köszönhetően egy rendkívül átfogó, komplex képet kaptunk az IKT munkaerőpiac helyzetéről és jelenleg prognosztizálható jövőjéről.  

A 2022-es évben az alábbi eredmények születtek: 

Elkészültek az alábbi kutatások: 

  • COVID-19 pandémia hosszútávú hatása a digitális gazdaságra c. kutatás 
  • Informatikus életpályamodell elemzése c. kutatás 
  • A digitális nomaditás munkaerőpiaci trendjei c. kutatás 
  • Az IKT munkaerőpiaci keresletre vonatkozó állásportál monitoring kutatásának megismétlése web scraper segítségével c. kutatás 

Elkészültek az alábbi saját elemzéseink: 

  • Mélyelemzés I. (2022. tavasz) – felvettek, képzést megkezdők, oklevelet szerzettek számának alakulását bemutató mélyelemzés 
  • Mélyelemzés II. (2022. ősz) – a tavaszi mélyelemzés folytatásaként elkészült a felsőoktatási adatok mélyelemzésének őszi verziója, amelyben tettünk néhány kiegészítést (többek között a felvettekre vonatkozó előrejelzéseket bővítettük), valamint a legfrissebb nyilvánosan elérhető adatokkal frissítettük 

Elkészült 3 db eredménykommunikációs anyag az I-es pillér eredményeiről:  

  • Oktatási Hivatal jelentkezési és felvételi adatainak mélyelemzése 
  • Munkaerőpiaci fókuszú kutatások  
  • Egyéb kapcsolódó kutatások 

Megtörtént a A nemzetközi és hazai jó gyakorlatok átültetésére vonatkozó konkrét jogszabályi és egyéb szabályozási javaslatok kialakítása, az implementáció tervezése c. kutatási feladat előkészítése, amely 2023-ban valósult meg 

Programozd a jövőd! – Oktatói Pool 

Az Oktatói Pool célja, hogy az IKT vállalkozások tapasztalt szakemberei vendégelőadóként kapcsolódjanak a felsőoktatásba egy-egy előadás vagy előadássorozat megtartásával. Az informatikus képzés minőségének emelése céljából a projektelemben összekapcsolódott a felsőoktatási intézmény és az IKT vállalat, hogy a piacon meglévő gyakorlati tudás és tapasztalat beépüljön az informatika képzés programjaiba. Az informatikai karok kurzusaira olyan IKT vállalkozások szakembereit, fejlesztőit hívták meg vendégelőadónak, akik naprakész, gyakorlati, a piacon releváns tudást közvetítettek a hallgatók számára. A projekt időtartama alatt – mely 2022. december 31-vel zárult – 120 cég 192 szakembere 3746 vendégoktatási alkalmat tartott 19 egyetemen több, több mint 8200 hallgatónak. 

Interdiszciplináris együttműködések 

Az informatikusok és digitálisan felkészült szakemberek terén tapasztalható munkaerőhiány enyhítésre olyan interdiszciplináris felkészültséget biztosító képzési programokat is elindítottunk, amelyek az informatika és egy másik tudományterület határán helyezkednek el. A projekt keretében 9 egyetemen 12 interdiszciplináris képzés valósult meg 14 IKT cég bevonásával. A stratégiai fontosságú nemzetgazdasági ágazatok igényeit kielégítő új, interdiszciplináris képzések követelményeinek és mintatanterveinek kialakítása történt meg olyan iparági szereplők bevonásával, amelyek alkalmasak e képzések közös előkészítésére és elindítására, a mintatantervek kidolgozására a hazai felsőoktatás kiemelt intézményeivel közösen. 

III. Pillér – motiváció  

A projekt motivációs pillérében 2022-ben egy alvállalkozó bevonásával motivációs aktivitásokat valósítottunk meg középiskolás és általános iskolás diákok, valamint szüleik, pedagógusaik bevonásával, átadva nekik azt az üzenetet, hogy milyen izgalmas lehetőségeik lehetnek az informatikai egyetemi szakokon való továbbtanulásban. 

Motivációs előadások IKT cégek bevonásával 

2017-től saját erőforrásból, majd 2021-től az alvállalkozóként bevont Brightly Kommunikációs Ügynökséggel közösen összesen 381 előadás és vállalati nyílt nap valósult meg, amivel közvetlenül több mint 19 000 diákot értünk el. 

Informatikai roadshow 

Tematikus kiállításokon, szakmai konferenciákon és pályaorientációs eseményeken (pl. Educatio, Mi a pálya?) a téma iránt egyébként is érdeklődő diákokat értük el, a nagyobb fesztiválokonpedig szélesebb célközönséget is meg tudtunk szólítani. A roadshow állomásokon a látogatókat  programozást népszerűsítő foglalkozásokbavontuk be. Összesen 21 roadshow állomáson voltunk, és több ezer diákot (9000), illetve pedagógust (1500) értünk el. 

Utazólabor 

Az Utazólabor (IT Turnébusz) mobil edukációs laborként biztosítja a diákok hatékony, gördülékeny, tömeges elérését olyan interaktív informatikai órákkal és délutáni szakkörökkel, amelyek kézzelfoghatóvá teszik számukra a programozás alapjait. A délelőtti foglalkozáson a résztvevők többek között 3D nyomtatóval tárgyakat hoztak létre, mobil alkalmazást fejlesztettek, robotkonstrukciót terveztek és programoztak. A délutáni szakkör már kifejezetten a témára nyitottabb diákok számára hasznos lehetőség, hogy 3 órás keretben alaposabban is megismerkedhessenek az informatikával. A busz 85 állomáson járt, ahol több mint 11 000 diákot, és közel 600-600 pedagógust és szülőt ért el. 

Szakköri foglalkozások, klubok 

A szakkörök célja az algoritmikus gondolkodás, projektszemlélet, logikus- és kritikus gondolkodás fejlesztése, a kódolás megismertetése korszerű eszközökkel. A szakkörök 23 intézményben 5 héten keresztül 10 alkalommal zajlottak, melyeken 350 diák vett részt, és 50 pedagógust vontunk be, akik eszközcsomagot, és felkészítést is kaptak a projekt keretéében. 

Edukációs filmek 

A projekt részeként 2022 májusára elkészült egy diákokat célzó animációs kisfilm, egy szülőknek szóló videó és egy 15-19 éves korosztályt megszólító élőszereplős film. 

A filmek kitértek a munkaerőpiaci változások miatt felértékelődő digitális készségek fontosságára, az informatikai pályában rejlő karrierlehetőségekre. 

 


BNPLkutatás és a 40 év feletti nők díjazása

BNPL-kutatás 

A Magyar Bankholding megbízásából lezajlott a hitelezési piaccal kapcsolatos társadalmi felmérésre irányuló reprezentatív kutatás, fókuszban a BNPL-lel. Kutatásunkban a magyar társadalom pénzügyi tudatosságát, hitelfelvétellel kapcsolatos attitűdjét és a BNPL szolgáltatások iránti nyitottságát mértük fel. 

A kutatás során háttérelemzést készítettünk, melynek során többek közt azt vizsgáltuk, hogy a BNPL szolgáltatások használatának milyen trendjei vannak jelenleg a világban, illetve, hogy mik a legfőbb várakozások. A kutatás ezután a kvalitatív felmérés szakaszába lépett, 30 mélyinterjú segítségével próbáltuk feltárni és megérteni elsősorban a pénzügyi tudatosság különböző dimenzióit, illetve a hitelezéssel kapcsolatos attitűdöket. Az interjúk fontos alapkövet nyújtottak a kérdőíves felmérés elkészítéséhez, mely során a magyar lakosságra nem, kor és lakóhely településtípusa szerint reprezentatív adatfelvételt készítettünk. Az elemzésünk alapját a klaszterelemzés adta, melynek során 4 dimenzió mentén készítettünk csoportokat a megkérdezettek válaszainak hasonlósága alapján. Klasztereink a pénzügyi tudatosság, a FinTech technológiák iránti bizalom, a hitelfelvétellel kapcsolatos attitűdök és a BNPL szolgáltatások iránti nyitottság dimenzióin alapultak. 

“A 40 év feletti Női példaképek a digitális gazdaság területén” díj  

A Women in Technology Hungary Egyesülettel közösen megalapítottuk “A 40 év feletti Női példaképek a digitális gazdaság területén” díjat a magyarországi digitális gazdaságban, az informatika, infokommunikáció, hírközlés és elektronikai (IKT) szektorban, valamint a technológiai iparágak, továbbá a digitalizálódó vállalatok körében. A pályázattal elismertséget és láthatóságot szeretnénk biztosítani a nőknek a szektorban, valamint olyan nőket szeretnénk bemutatni, akik példaképek lehetnek a fiatalabb generációnak és a karrierváltó nőknek egyaránt, egyúttal felhívni a gazdaság szereplőinek a figyelmét arra, hogy a női munkavállalók munkájukkal jelentősen hozzájárulnak vállalatuk, a technológia és az IKT szektor, így végső soron a magyar gazdaság versenyképességéhez a technológia területén is. 

A 47 beérkezett pályázat közül egy hattagú Bíráló Bizottság választotta ki a nyerteseket három kategóriában és különdíjat is adományozott: 

  • Tóth Máriát, a DXC Technology szoftverfejlesztési igazgatóját, a „Nők elismertségének növelése” kategóriában díjazták
  • Izsóné Benkő Margit, a Nemzeti Infokommunikációs Szolgáltató Zrt. (NISZ) információ architektúra tervezési igazgatója a „Kiemelkedő technológiai szaktudás” kategória díját vihette haza, 
  • Nagy Nelly, a My Food Protocol AI Analytics Kft. alapítója és vezérigazgatója pedig az „Inspiráló nők” kategóriában vehette át a legjobbnak járó elismerést
  • A zsűri továbbá az „Oktatásért” különdíjjal ismerte el Erdősné dr. Németh Ágnes, a Neumann János Számítógép-tudományi Társaság alelnökének munkáját.

 


Közvetlen uniós finanszírozású projektek

IT Fitneszteszt 2022 

Az IVSZ 2022-ben csatlakozott az IT Fitneszteszt projekthez, amely már 10 éve sikerrel méri fel a szlovák fiatalok digitális készségeit, és amelyet kiterjesztettek a V4-es országok körére. A teszt a hatékony, minden forrást megtaláló tanuláshoz, a felső tagozatos és középiskolás gyerekek mindennapi élethez szükséges digitális készségeit méri fel. A teszt a DigComp keretrendszer öt területe mentén méri fel a készségeket, amelybe beletartozik az interneten való hatékony böngészés, a biztonságos internethasználat, a közösségi média megfelelő használata, a komplex feladatok megoldása és az irodai alkalmazások helyes alkalmazása. 

A projekt V4-es megvalósításához a Visegrádi Alap biztosított társfinanszírozást. A 2023-as évben a teszt révén ismét felmérjük a diákok digitális készségeit. A teszt 2023-ban is október 31-ig érhető el.  

Az IVSZ a készségtesztelés teljeskörű lebonyolítójaként a támogatók felkutatásán, a teszt lokalizálásán át az iskolák és pedagógusok felé való kommunikációig minden feladatot ellátott Magyarországon.  

Bővebb információ: www.itfitness.eu/hu 

 


 

DigitalTech EDIH – Európai Digitális Innovációs Központ

Az Európai Digitális Innovációs Központok (EDIH) hálózata egy új mérföldkő a vállalkozások és közszféra intézmények digitális transzformációjának támogatásában, amely a hazai vállalkozások versenyképességét, hatékony működését fejleszti a szolgáltatásai által. Hazánkban 5 tematikus hálózat kap támogatást, melyből 3 kezdhette meg a működését 2022. októberében a sikeres 2022. februári pályázatbeadást követően. A DigitalTech EDIH, melyben az IVSZ jelentős szerepet vállalt, a kiberbiztonság, a blockchain, a fintech és az edtech technológiai területeken fogja elősegíteni a célközönség digitális transzformációját, mely természetesen üzletfejlesztési szolgáltatásokkal is kiegészül. A DigitalTech EDIH ingyenes képzésekkel és tanácsadási szolgáltatásokkal támogatja a hazai kkv-szektort és az állami szervezeteket, hogy digitális megoldások alkalmazása segítségével növeljék versenyképességüket, hatékonyabbá tegyék működésüket. Az IVSZ tagjai számára is tartogat releváns tanácsadásokat és képzéseket a program, hiszen nem csak a digitális transzformáció alsóbb szintjein tudnak a szakértők segíteni az előrébb lépésben, hanem speciális, nagyon egyedi kérdésekben is támogatást tudnak biztosítani a cégek képviselői számára a fent említett szakterületeken.  

Az IVSZ a DigitalTech EDIH ügyfélkapcsolati vezetője, a projekt kommunikációs tevékenységeinek a koordinátora, illetve a kompetenciafejlesztő tevékenységek egyik kiemelt partnere, melynek köszönhetően az IVSZ szervezésében 2025. szeptember 30-ig számos rendezvényen vehetnek részt az érdeklődők,  a tájékoztató és szemléletformáló eseményektől kezdve, a kisebb tréningeken át a meetupokig és szakmai konferenciákig.  

Bővebb információ a szolgáltatásokról: www.digitaltechedih.hu   

A DigitalTech projekt az Európai Unió társfinanszírozásával, a Digital Europe Program keretében valósul meg.

 


Szövetsége az Európai Szoftverfejlesztési Készségekért – ESSA 

Az ESSA projekt egy hosszútávú együttműködés a szoftveripar szakemberhiányának kezelésére. A partnerség arra törekszik, hogy öt szoftverfejlesztéshez kötődő munkakör – fejlesztő, DevOps szakértő, tesztspecialista, technikai (szoftver) specialista, Solution Designer – esetében a szakképzést a piaci igényekhez igazítsa. 2022-ben megtörtént ezen munkakörök kapcsán a tananyag összeállítása, amely megnyitotta az utat az akkreditáció és a pilot tesztelés előtt. Utóbbira Magyarországon 2023-ban  a BME és a Codecool keretein belül fog  sor kerülni.   

Az IVSZ a projektben a piaci igények frissítésében, a tananyagfejlesztés támogatásában vállalt szerepet.   

Az IVSZ tagjai számára a projekt közép-hosszú távon jobban képzett munkaerőt fog eredményezni a munkaerőpiacon, amelynek köszönhetően egy új IT szakember alkalmazásakor rövidülhet az onboarding (főleg a még sokszor szükséges házon belüli készségfejlesztési időszak lerövidülése révén).  

Az ESSA projekt az Európai Unió társfinanszírozásával, az Erasmus+ program keretében valósul meg.

 


Szövetség a mesterséges intelligencia alkalmazásához kötődő készségek fejlesztéséért – ARISA

Az ARISA projekt egy hosszútávú együttműködés a mesterséges intelligencia gyors térnyerése kapcsán tapasztalható szakemberhiány kezelésére. A partnerség arra törekszik, hogy öt, a mesterséges intelligencia alkalmazásához kötődő munkakör esetében a szakképzést a piaci igényekhez igazítsa.  

Az IVSZ a projektben elsősorban a hazai piaci igények becsatornázásáért, illetve a hazai megvalósítás támogatásáért felel, a pilot tesztelésre itthon a BME keretein belül fog sor kerülni 

Az IVSZ tagjai számára a projekt közép-hosszú távon jobban képzett, a mesterségesintelligencia-fejlesztéshez és alkalmazásához értő munkaerőt fog eredményezni a munkaerőpiacon. Tekintve, hogy a mesterséges intelligenciához értő szakemberek iránti kereslet a jövőben megtöbbszöröződhet, ez a projekt nagy jelentőséggel bír mind a hazai mind az európai munkaerőpiac szempontjából.Az ARISA projekt az Európai Unió társfinanszírozásával, az Erasmus+ program keretében valósul meg.  

 


Fellépés az online terrorista tartalmak ellen FRISCO

A tárhelyszolgáltatókra és egyéb „user generated” tartalmakat megjelenítő szolgáltatókra 2022. júniusa óta új kötelezettségeket ró az online terrorista tartalmak kezelésére vonatkozó rendeletet (Terrorist Content Online). Ennek értelmében az arra kijelölt nemzeti hatóság (Magyarországon az NMHH) felszólítására a beazonosított tartalmat akár 1 órán belül el kell távolítania az érintettnek. A szabályozás természetesen ennél jóval nagyobb területre terjed ki és számos feladat ró különböző érintettekre.  

A projekt keretében a konzorcium számos olyan tevékenységet valósít meg, amellyel a szabályozás által érintett kis méretű tárhelyszolgáltatók (és egyéb szabályozás által érintett szervezetek) felkészülését és megfelelését támogatja, amelyek nagy jogi szakértői gárda hiányában adott esetben jobban kitettek a jogszabályi „nem-megfelelés” veszélyeinek. A célközönség tájékoztatása mellett a képzésükre is hangsúlyt fektetünk, illetve megfelelő eszközökkel igyekszünk ellátni őket a jogszabályi megfelelés érdekében.  

Az IVSZ a projekt magyarországi partnereként elsősorban a magyar, jogszabály által érintett szervezeteket igyekszik elérni és első körben az igényeiket felmérni (egyáltalán ismerik-e a szabályozást és ha igen, akkor milyen nehézségekkel találták szembe magukat a jogszabályi megfelelés tekintetében, amiben a projekt segíthet számukra), melyet a képzési program kialakítása, illetve ezzel párhuzamosan segítséget nyújtó eszközök kidolgozása folyik.  

A szabályozás által érintett IVSZ tagok számára a projekt kézzel fogható szolgáltatásokat kínál az elkészülő támogató eszközrendszer és a képzések révén.  

A FRISCO projekt az Európai Unió támogatásával az ISF program keretében valósul meg.  

Bővebb információ: Frisco (friscoproject.eu)

Az építőipar digitalizációja – DIG-CON 

Ma még a Sci-Fi kategóriába sorolható az, amikor egy tervezői csapat a közös virtuális térben 3D-ben megálmodik egy épületet, melyre a megbízó jóváhagyását követően a saját referenciákkal online büszkélkedő kivitelezők vállalható, adatokon alapuló ajánlatot tesznek. Még az is fikció jelenleg, hogy a kiválasztott megvalósító csapat, a beruházó képviselői és a hatóságok egy kollaborációs térhez csatlakoznak, amelyen keresztül a teljes konstrukciós folyamat minden eseményét menedzselik és dokumentálják. A legutópisztikusabbnak ítélhető elem, hogy az anyagáramok harmonikusan lekövetik az előre nem látott eseményeket, és így a projekt határidőre és a tervezett költségkeretek között valósul meg úgy, hogy a lehető legkevésbé károsítsa a környezetet.  

A vízió és minden technológia adott a valóságba való átültetéshez, de még nagyon messze vagyunk attól, hogy ne csak kirívó teljesítményekről lehessen beszámolni. 

A DIG-CON projekt célja az építőipar digitalizációjának elősegítése elsősorban azáltal, hogy a legkisebb kkv-k számára a tervezés/kivitelezés/menedzsment területén együttműködést elősegítő megoldásokat és jó digitalizációs gyakorlatokat gyűjt és ad át képzések révén.  

Az IVSZ elsősorban a digitalizációs jó gyakorlatok koordinált gyűjtéséért felelős amellett, hogy az Ipartestületek Országok Szövetségét, mint a célközönséget tömörítő szervezetet, támogatja a képzési és tudásátadási munka során.  

 

A kkv-k innovációs tevékenységeit támogató operatív programok átalakítása az Ipar 4.0 követelményei szerintINNO PROVEMENT 

A 4. ipari forradalom egyre nagyobb térnyerése mára már tény, mint ahogy az is, hogy a termelő vállalatok, amelyek nem alkalmazzák a számukra legrelevánsabb ipar 4.0 megoldásokat versenytársaikhoz képest le fognak maradni. Számos innovációs program (pl. a nemzeti operatív programok) támogatja az ipar 4.0 megoldások megismerését és integrálását a kkv-k versenyképességének növelése érdekében, ezek azonban sok esetben még nem lettek átalakítva az ipar 4.0 követelményeihez. 

Az IVSZ szakmai támogatásával megvalósuló Inno Provement projekt célja az, hogy 7 európai uniós tagállam jövőbeli gazdaságfejlesztési és innovációs programja minél inkább ipar 4.0 kompatibilissé váljon. Ennek eredményeként az ipar 4.0 alkalmazások terjedését segítő pályázataik jobban illeszkednek majd a 4. ipari forradalom diktálta követelményekhez, a programokért felelős irányító hatóságok szakmai felkészítése pedig garantálni fogja, hogy megfelelően képzett szakemberek segítsék a kis- és középvállalkozásokat az új paradigmához való adaptációban. 

Az Inno Provement projekt közvetett kedvezményezettjei a kis- és középvállalkozások, amelyek a projektnek köszönhetően megújuló innovációt támogató pályázatok révén pénzügyi forráshoz juthatnak az ipar 4.0 fejlesztéseik megvalósításához. Ez hazánkban a kkv-k innovációját támogató Operatív Programban várható. 

Az elmúlt időszakban az IVSZ a projekt koordinátorával, a Pénzügyminisztériummal dolgozott közösen a projekttevékenységek megvalósításán, azaz a hazai stakeholderekkel való egyeztetések megszervezésén és lebonyolításán, valamint a nemzetközi tapasztalatmegosztást támogató megbeszélések előkészítésén és megvalósításán. Az utóbbi évben a munka elsősorban a tapasztalatmegosztás eredményeként gyűjtött jó gyakorlatok valóságba való implementálására fókuszált, melyben az IVSZ támogató szerepet töltött be.  

Az IVSZ tagok számára a projekt eredményeként olyan hazai pályázati konstrukciók megjelenése várható (kkv-k innovációs tevékenységét támogató pályázatok), amelyek jobban alkalmazkodnak az ipari digitalizációs projektek megvalósításához.  

Bővebb információ: https://projects2014-2020.interregeurope.eu/innoprovement/

 

Digitális készségportál 

Az IVSZ a digitális gazdaság vállalatainak képviselőjeként már három évtizede különböző lépésekkel hívja fel a figyelmet a digitális készségek elsajátításának és fejlesztésének fontosságára. AAz utóbbi években is több tevékenységet végzünk a digitális készségek fejlesztése érdekében, mint például a „Programozd a jövőd” projekt (GINOP 3.1.1) keretében üzemelő IT Turnébusz, amely rendhagyó informatikaórák és délutáni szakkörök segítségével teszi kézzel foghatóvá és élményszerűvé a gyerekek számára a programozás alapjait, az IT Fitneszteszt, amely a diákok mindennapi digitális készségeit méri fel vagy a különböző Erasmus+ projektjeink, melyek a fejlett digitális készségek tekintetében tapasztalt munkaerő piaci anomáliákra próbál válaszokkal szolgálni a szakképzés frissítése révén.  

 

Legutóbbi tevékenységünk pedig a Digitális készségportál létrehozása, amely egy helyen igyekszik minden digitális készségfejlesztéssel kapcsolatban fontos információt összegyűjteni legyen szó hazai vagy uniós stratégiáról, finanszírozási lehetőségről, képzésről vagy érdekes hazai vagy nemzetközi gyakorlatról.  

Az IVSZ tagjai számára a portál kommunikációs platformként szolgálhat a digitális készségfejlesztéshez kötődő tevékenységeik, szolgáltatásaik népszerűsítéséhez, illetve hosszútávon hozzájárul a digitális készségek megfelelő szintjéhez a munkaerőpiaci szereplők körében.  

Bővebb információ: www.digitaliskeszsegek.hu