2025.05.23

Új vezető tisztségviselőket választott éves közgyűlésén az IVSZ

Az IVSZ – Digitális Vállalkozások Szövetsége 2025. évi rendes közgyűlését 2025. május 22-én tartotta meg Budapesten. A közgyűlés során a tagság elfogadta a beszámolókat, 3 elnökségi poszton új vezető tisztségviselőket és új alelnököket is választott. Csányi Péter, az OTP vezérigazgatója mellett alelnökké választották még Fekete Pétert, a 4IG Nyrt. vezérigazgatóját és Rékasi Tibort a Magyar Telekom Nyrt. vezérigazgatóját. Általános elnökhelyettesnek az informatikai tagozat vezetőjét, Szabó Pétert, a Microsoft Magyarország ügyvezetőjét nevezte ki a tagság, egyúttal csatlakozott az elnökséghez a telekommunikációs cégeket képviselő tagozat élén dr. Kőrösi Szabolcs Gábor, a Yettel szabályozási és kormányzati kapcsolatok igazgatója.

A technológia önmagában is változik, de a szerepét sokkal inkább az határozza meg, hogy milyen mértékben szövi át az egyes iparágakat. Ennek egyik meghatározó előfeltétel a digitális készségek fejlesztése, ami egyre fontosabbá válik minden szektorban. Az IVSZ-nél az iparág számára fontos, hiánypótló, átfogó képet nyújtó kutatásainkkal irányt szeretnénk mutatni mind a szabályozói oldal, mind digitalizálódó gazdaság szereplői számára” – emelte ki a szövetség 2025-ös törekvései közül Vinnai Balázs, az IVSZ elnöke.

A IVSZ egyre szélesebb körben képviseli a hazai digitális gazdaság szereplőit. Tagjai között megtalálhatók nemzetközi és hazai nagyvállalatok, valamint kis- és középvállalkozások is, elsősorban az informatikai szektorból. Az elmúlt években azonban számos más digitalizálódó ágazat meghatározó szereplője is csatlakozott a közösséghez – amelyek felismerték, hogy a digitalizáció a jövő versenyképességének a kulcsa.

Az IVSZ-ben az előző év kiemelt témái közé tartoztak a mesterséges intelligencia, az elektronikus hírközlés, illetve a digitális ellenállóképesség fokozásához kapcsolódó szabályozási kérdések. Két fontos tanulmány is elkészült az IVSZ közreműködésével, ezek egyike a felhőtechnológiák hazai elterjedtségét, a másik a digitális gazdaság nemzetgazdasági súlyát vizsgálta.

Az IVSZ aktívan részt vesz több európai projektben (DigitalTech EDIH, ARISA, Level Up, CyberHubs), amelyek szakmai képzéseket, tudásátadást és innovációs támogatást biztosítanak a magyar vállalkozásoknak kiemelten az AI és a kiberbiztonság terén.

Számos már működő szakmai csoport mellett két új munkacsoport is megalakult az elmúlt egy évben: az e-health és a felhő munkacsoportok létrejöttét egyebek mellett a cloud területek előretörése, illetve az egészségügyi adatvagyon másodlagos felhasználását szabályozó transzparens keretrendszer kialakításának szükségessége indokolta.

Tajthy Krisztina, az IVSZ főtitkára a 2025. évi tervek ismertetése kapcsán hangsúlyozta, hogy az IVSZ tavaly év végén megfogalmazott jövőképét és küldetését szem előtt tartva folytatja működését.

Célunk, hogy továbbra is összekötő kapocsként szolgáljunk a szakpolitikai döntéshozók és a piaci szereplők között, képviseljük a tagvállalatok érdekeit és tevékenységünkkel elősegítsük a gazdasági szereplők digitális transzformációját, az IKT iparág versenyképességének erősítését. Legfőbb értékeink mindehhez a közösségünk nyújtotta független és erős szakmai háttér.

Új vezető tisztségviselőket választott az IVSZ

Alelnökké választották Fekete Pétert, a 4IG Nyrt. vezérigazgatóját, aki egyúttal az IVSZ nagyvállalati tagozatának vezetője és Rékasi Tibort, a Magyar Telekom Nyrt. vezérigazgatóját, az IVSZ általános elnökségi tagját. Általános elnökhelyettesnek választották továbbá az IVSZ informatikai tagozatának vezetőjét, Szabó Pétert, a Microsoft Magyarország ügyvezetőjét. A telekommunikációs tagozat új vezetője dr. Kőrösi Szabolcs Gábor, a Yettel szabályozási és kormányzati kapcsolatok igazgatója.

Az IVSZ elnökségének jelenlegi tagjai