Az IVSZ egy asztalhoz ültette a piac meghatározó cégvezetőit
Olyan beszélgetéssorozat vette kezdetét, amely során a hazai cégvezetők nyíltan és őszintén beszélhetnek, kérdezhetnek a vállalataikat, valamint a piacot érintő kihívásokról és a lehetséges megoldásokról.
A Digitization Leadership Series (DLS) az IVSZ azon törekvését testesíti meg, amely mentén a Szövetség véleményformálással, kommunikációval, érdekérvényesítéssel, összefogással szeretné alakítani a digitális piacot, valamint irányt mutatni a megrendelői és ügyfél oldalnak egyaránt. Úgy érezzük, hogy a publikus eseményeken és konferenciákon túl nem nyílik valós lehetőség arra, hogy a piac meghatározó vállalatai kifejezhessék gondolataikat, hogy éles, szakmai vita folyjon a digitális gazdaság helyzetéről, céljairól és lehetséges irányairól.
Mindezek érdekében az IVSZ egy olyan szűkkörű, de folyamatosan változó szakmai kört mozgósít, amely rendszeresen egy asztalhoz ül és megvitatja a piacot leginkább foglalkoztató kérdéseket. A célunk mindezzel az, hogy egy-egy fókuszpont mentén körbejárjuk azokat a valós, vagy akár vélt problémákat, amelyek a piaci szereplőket foglalkoztatják, eközben beazonosítsuk a lehetséges beavatkozási pontokat, szakmai vitát kezdeményezzünk és hangot adjunk javaslatainknak.
Az első beszélgetés a „Digitalizációs bizalmi deficit helyreállítása” címet kapta, és Vinnai Balázs, az IVSZ elnöke olyan cégek vezetőivel beszélgetett, mint a T-Systems, a Shiwaforce, a Microsoft, az Ericsson vagy a BlackBelt. A szakmai kör kiindulópontja az volt, hogy az IT iparág szereplőinek közös felelőssége, hogy a szektor iránti ügyfélbizalom növekedjen, ugyanakkor nem egy olyan esemény, vagy akár politikai párt feltűnése tette ezt kifejezetten nehézzé az elmúlt időszakban.
A Digitization Leadership Series következő állomásán a DESI mutatók mérésének és adatszolgáltatásának felülvizsgálata lesz a központi téma, de a későbbi találkozók alkalmával beszélgetünk majd az IT költési stratégiákról, az iparágat sújtó szakemberhiányról, a lehetséges, vagy akár hiányzó forrásokról, valamint a fenntartható jövőben gondolkodó, sőt, jövőálló vállalatokról.
A témákhoz az abban érdekelt, érintett cég vezetőit kérjük fel beszélgetőpartnernek, hiszen az a tervünk, hogy minél több jelentős hazai vállalat hallathassa hangját és hozzájáruljon ahhoz, hogy versenyképes, válságálló és sikeres digitális ökoszisztémát építsünk.
Kapcsolódó
Ezek is érdekelhetnek
Digitális Állampolgárság Exkluzív tájékoztató IVSZ tagok részére
Kiemelt figyelmet fordítunk arra, hogy tagjaink naprakész információkat kapjanak a pályázati lehetőségekről és a legújabb technológiai fejlesztésekről.